סיורים קולינריים בשדרות

סיורים קולינריים בשדרות

10

הסודות של שדרות: סיור מרתק בין סיפורים, מטעמים ואנשים סיור קולינרי בשדרות

חשבת לגלות איך עיריית פיתוח הפכה לעיר מצליחה שלא נשארו בה בתים למכירה ולהכיר את המקום שבו הוקם בית הבירה מהחבית הראשון בארץ?  נקודת הפתיחה של הסיור הקולינארי בשדרות הינה התצפית על העיר ועל יישובי הסביבה. משם הסיור ממשיך להיכרות עם השכונות ועם האתרים של העיר שמחברת כיום בין מזרח ומערב ולומדים בה סטודנטים רבים מרחבי הארץ. הסיור כולל טעימות של פלאפל, ספינג', נגינה בדרבוקות והבנה כיצד מהעיר צמחו אמני המיינסטרים של המוזיקה הישראלית. הסיור כולל הליכה ממושכת, מומלץ להצטייד במים ולהגיע עם נעליים סגורות המתאימות להליכה. האוכל בסיור הינו כשר חלבי.
10

הדרום הפורח: טיול בין מרבדי כלניות סיור בשדרות

פריחת הכלניות באביב מהווה את אחד מהמאפיינים המייחדים את אזור הדרום ועשויים למשוך אליו מבקרים רבים. טיול בין מרבדי כלניות יאפשר לך להכיר טוב יותר את האזור ואת מוקדי הפריחה הנמצאים בו. הסיור מתחיל בעוגיות וקפה בתוך מצבור הפריחה המרכזי בהתאם לשבוע הספציפי, ממשיך לאחר מכן אל נסיעה מאחד ממסלולי ההליכה – "שביל מתקני המים" או מכתש בארי ומסתיים בפריסה קלה ואכילת גבינות צאן ממחלבה מקומית. שני מסלולי ההליכה בדרגת קושי קלה ונמשכים בין שעה לשעה וחצי. יש להצטייד בנעליים סגורות, כובע מים ומומלץ שיהיה איתכם קרם הגנה.

סיורים קולינריים בשדרות - Food Market

שדרות הינה אחת מהערים הדרומיות שהתרחשו בהן תהליכיי פיתוח משמעותיים. שדרות התחילה כעיירת פיתוח ובשנים האחרונות הפכה לעיר סטודנטיאלית שוקקת ולא נשארה בה דירה אחת ריקה. ניתן להבחין בפריחה של העיר – הן בפרחים ובטבע שופע החיים המושך אליו מבקרים רבים והן בתחומים מגוונים כדוגמת – דיור, עסקים, מוסדות לימוד, תרבות, קולינריה ועוד. בעיר ישנן מחלבות שבהן מכינים גבינות צאן וגבינות עזים משובחות. הסיור הקולינארי בעיר יאפשר לך להכיר לא רק את הפלאפל, את הגבינות, את המאכלים המסורתיים ואת הקינוחים הצפויים להשאיר טעם של עוד, הסיור הקולינארי צפוי לחבר אותך עם התרבות העירונית המגוונת המחברת בין מזרח למערב ואת המקום שממנו צמחו אמני המיינסטרים של המוזיקה הישראלית. שדרות כוללת בתוכה נופים מרהיבים ונקודות תצפית מרשימות על יישובי עוטף עזה. הסיורים כוללים הליכה באיזורים אלו.

המלצות מלקוחות שאוהבים את Food Market

סיור קולינרי בשדרות
מאיה זילברשטיין, חיפה