סיורים קולינריים בעוטף עזה

סיורים קולינריים בעוטף עזה

10

עוטף בטעמים: סיור מרתק בעוטף עזה כולל טעימות סיור קולינרי בעוטף עזה

האם יצא לך לבקר לאחרונה בעוטף עזה, להתרשם מהנופים ולהכיר את הסיפורים ואת המאכלים של המקום? סיור קולינרי בעוטף עזה בהובלת תושבי המקום צפוי לסייע לך להכיר טוב יותר את האזור, את הסיבות להקמת חוות הבודדים בדרום, הליכה במעבר כרם שלום  וכמובן – אכילה ממטעמי המשק, טעימת גבינות מיוחדות ואכילה במסעדה ביתית אותנטית.
10

הסודות של שדרות: סיור מרתק בין סיפורים, מטעמים ואנשים סיור קולינרי בעוטף עזה

חשבת לגלות איך עיריית פיתוח הפכה לעיר מצליחה שלא נשארו בה בתים למכירה ולהכיר את המקום שבו הוקם בית הבירה מהחבית הראשון בארץ?  נקודת הפתיחה של הסיור הקולינארי בשדרות הינה התצפית על העיר ועל יישובי הסביבה. משם הסיור ממשיך להיכרות עם השכונות ועם האתרים של העיר שמחברת כיום בין מזרח ומערב ולומדים בה סטודנטים רבים מרחבי הארץ. הסיור כולל טעימות של פלאפל, ספינג', נגינה בדרבוקות והבנה כיצד מהעיר צמחו אמני המיינסטרים של המוזיקה הישראלית. הסיור כולל הליכה ממושכת, מומלץ להצטייד במים ולהגיע עם נעליים סגורות המתאימות להליכה. האוכל בסיור הינו כשר חלבי.
10

סודות מדבר: אתרים ומקורות מים לאורך נחל הבשור סיור בעוטף עזה

רצית פעם לחצות בגשר התלוי הארוך ביותר בארץ ולדעת מאיפה מגיעים המים לחקלאות המדברית? דרך נוף הבשור נפרשת על כ 32 קילומטרים ומהווה מקום משמעותי  בסיפור הנגב בעבר, בהווה ובסיפור שיסופר עליו בעתיד. הסיור נפתח בתצפית על מאגר נירים ובתצפית מרחבית ממזמור שי. לאחר מכן הסיור ממשיך אל שרידי הרכבת הבריטית, שכשוך בנביעות, התקדמות אל תל שרוחן, עלייה לתצפית מצפור המאגרים והיכרות עם סיפור הבאת המים לנגב לצרכי חקלאות.
10

הדרום הפורח: טיול בין מרבדי כלניות סיור בעוטף עזה

פריחת הכלניות באביב מהווה את אחד מהמאפיינים המייחדים את אזור הדרום ועשויים למשוך אליו מבקרים רבים. טיול בין מרבדי כלניות יאפשר לך להכיר טוב יותר את האזור ואת מוקדי הפריחה הנמצאים בו. הסיור מתחיל בעוגיות וקפה בתוך מצבור הפריחה המרכזי בהתאם לשבוע הספציפי, ממשיך לאחר מכן אל נסיעה מאחד ממסלולי ההליכה – "שביל מתקני המים" או מכתש בארי ומסתיים בפריסה קלה ואכילת גבינות צאן ממחלבה מקומית. שני מסלולי ההליכה בדרגת קושי קלה ונמשכים בין שעה לשעה וחצי. יש להצטייד בנעליים סגורות, כובע מים ומומלץ שיהיה איתכם קרם הגנה.

סיורים קולינריים בעוטף עזה - Food Market

אם יצא לך לבקר בשנים האחרונות בעוטף עזה קרוב לוודאי ששמת לב לפיתוחים ולשינויים המשמעותיים שהתרחשו באיזור. העוטף שנחשב עד לא מזמן לאיזור שומם יחסית, הפך בשנים האחרונות למוקד תרבותי וקולינארי המתרחשים בו תהליכי פיתוח רבים. אומרים שהדרך הכי טובה להכיר את הארץ היא באמצעות הרגליים ובעוטף לא חסרים מסלולי הליכה הכוללים בתוכם סיפורי מורשת. המסלולים כוללים היכרות עם החקלאות הישראלית, השתכשכות במאגרי מים והליכה במעברים ובנקודות תצפית המשקיפות אל נופים מרהיבים. הסיורים מתאימים למגוון רחב של גילאים ואוכלוסיות וחובה להגיע אליהם עם קרם הגנה, נעליים סגורות המותאמות להליכה ועם בקבוק מים בכדי לשמור על הבטיחות ועל הבריאות.

המלצות מלקוחות שאוהבים את Food Market

סיור קולינרי בעוטף עזה
מאיה זילברשטיין, חיפה